Obsah stránky

Novinky

Stránky [ < ] 1 2 3 4 ... 17 [ > ]
 
Obecní znak

Petice proti výstavbě areálu výrobny stavebních hmot v k.ú. Olbramovice

čtvrtek, 29. prosinec 2022 // OSTATNÍ

Vážení občané, zjistili jsme informaci o tom, že se na Leskouně v prostoru skladovacích ploch kamenolomu „v tichosti“ připravuje stavba areálu výrobny stavebních hmot. Jedná o asfaltovnu, která by měla mít plánovanou maximální kapacitu výroby až 200 tisíc tun živičných směsí ročně a součástí areálu bude také recyklační linka stavebních hmot, jejíž roční kapacita bude také ve vyšších desítkách tisíc tun ročně. Jsme přesvědčeni o tom, že tato výroba výrazně ovlivní kvalitu života nejen v rodinných domech na Rakšickém nádraží sousedících s budoucím areálem, ale také ve všech obcích přilehlých k.ú. Olbramovice a na dopravních trasách. Zástupci obcí mikroregionu Moravskokrumlovsko vyslovili na členské schůzi, konané 28. 11. 2022 v Kubšicích, svůj nesouhlas se stavbou, také vážnou obavu nad ohrožením životního prostředí a považují za zásadní, aby došlo k pečlivému prověření všech dodaných podkladů pro realizaci výstavby areálu. Nesouhlas se stavbou vyslovilo také ZO Vedrovice na svém zasedání dne 19.12.2022. Pokud chcete vyslovit svůj nesouhlas s touto stavbou také Vy, můžete svůj podpis připojit na podpisový arch pod petici, která je až do 15.01.2023 k dispozici ve vstupní chodbě obecního úřadu Vedrovice, ve všední dny vždy v časech od 8:00 do 17:00 hodin, a také v obchodě COOP Jednota, v otvírací době.

 
Obecní znak

OÚ Vedrovice - Dovolená

středa, 19. prosinec 2022 // OSTATNÍ

Oznamujeme občanům, že bude OÚ z důvodu čerpání dovolené ve dnech od 23. do 30.prosince (včetně) uzavřen.

 
Obecní znak

Zápis stavu vodoměrů

středa, 19. prosinec 2022 // OSTATNÍ

Připomínáme občanům, že se do 21. prosince provádí odpočet vody k vyúčtování vodného za rok 2022. Pokud nebudete k zastižení doma, je potřeba, abyste stav vodoměru napsali na lístek a ten umístili na vstupní dveře svého domu. Pokud nebude lístek na dveřích k dispozici, vhodí zaměstnanec obce do schránky formulář pro zápis stavu vodoměru, který se po vyplnění odevzdá do schránky u vchodu na OÚ. Stav vodoměru je možné hlásit na email ucetni@vedrovice.cz nebo na telefon 725 008 802.

 
Mikroregion - logo

Mikroregion Moravskokrumlovsko a Nadace ČEZ

úterý, 06. prosinec 2022 // OSTATNÍ

Díky finančnímu příspěvku od Skupiny ČEZ pořídil dobrovolný svazek obcí Moravskokrumlovsko komunální techniku na údržbu zeleně a vybavení pro konání společenských akcí do 10 členských obcí. Příspěvek tak posloužil k pořízení mulčovače za traktor pro obec Rešice a Trstěnice, rámové profesionální centrály pro obec Čermákovice, zametacího kartáče a radlice pro obec Dolní Dubňany a Džbánice, zametacího kartáče a štěpkovače pro obec Kadov, travního mulčovacího traktůrku pro obec Vedrovice, nebo zahradního malotraktoru pro obec Vémyslice. Pro obec Dobřínsko byly zakoupeny 2 párty stany a pro obec Rybníky stoly a židle do kulturního domu. Děkujeme NADACI ČEZ a JE Dukovany, významným partnerům mikroregionu Moravskokrumlovsko!

 
Obecní znak

Sběrný dvůr - Dovolená

pátek, 25. listopad 2022 // OSTATNÍ

Upozorňujeme uživatele sběrného dvora, že bude z důvodu čerpání dovolené v prosinci uzavřen. V roce 2022 bude naposledy otevřen ve středu 30. listopadu a poprvé v roce 2023 bude otevřen ve středu 4. ledna.

 
Stránky [ < ] 1 2 3 4 ... 17 [ > ]