Obsah stránky

Znak obce

Zdůvodnění návrhu znaku a praporu obce

Vedrovice (okr. Znojmo)

Při tvorbě znaku se vycházelo z následujících zjištění:

Obec sestává ze dvou historických obcí - Vedrovic a Zábrdovic. V historické pečeti Vedrovic (Vydrovice, Bedrovice) se nachází postava světice - pravděpodobně Panny Marie, která ve své pravé ruce drží vydru dolů (mluvící znamení). V historické pečeti Zábrdovic se nachází neurčitý strom. Dvě části obce jsou symbolizovány červeno-stříbrně polceným štítem. V červeném poli je zlatá vydra postavena hlavou dolů a ve stříbrném poli vykořenělá zelená hrušeň s černým kmenem a třemi zlatými hruškami. Hrušeň je zde z důvodu hrušňové aleje, jež se v obci nachází a bude vedena jako památná.

Popis znaku:

červeno-stříbrně polcený štít, v červené části je zlatá vydra postavena hlavou dolů a ve stříbrné části je vykořeněná zelená hrušeň s černým kmenem a třemi zlatými hruškami

Popis praporu:

prapor tvoří list svisle dělený čtyřmi pruhy v poměru 4:1:2:1, v barvách červená, bílá, zelená, bílá, v zeleném pruhu jsou tři žluté hrušky, poměr šířky k délce listu je 2:3

Žádosti ke schválení návrhu

 1. Žádost o schválení znaku a praporu
  Adresa:
  Parlament ČR
  Výbor pro vzdělání, vědu a kulturu
  Podvýbor pro heraldiku
  Sněmovní 4
  Praha 1 - Malá strana
  118 26
  Obsah:
  jméno autora, datum schválení obecním zastupitelstvem, 1 ks barevné kopie návrhů znaků a praporu na formátu A4, kopie textu zdůvodnění včetně případných příloh.
 2. Žádost o zastupování ve věci schválení návrhů znaku a praporu obce.
  Adresa:
  PHDr. Ivan Štarha
  Moravský zemský archív
  Žerotínovo nám. 3 - 5
  Brno
  662 15
  Obsah:
  jméno autora, datum schválení obecním zastupitelstvem, 1 ks barevné kopie návrhů znaků a praporu na formátu A4, kopie textu zdůvodnění včetně případných příloh.

Žádosti byly v PARLAMENTU projednány a schváleny. V roce 2000 na státní svátek vzniku republiky už visely před obecní úřadem obě vlajky. ČESKÁ a VEDROVICKÁ.

 
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.