Obsah stránky

Novinky

Stránky [ < ] 1 2 3 4 5 ... 11 [ > ]
 
Logo PČR

Policie České republiky informuje a upozorňuje občany

úterý, 31. červenec 2018 // OSTATNÍ

V těchto dnech jsme přijali několik oznámení o krádežích v rodinných domech na vesnicích v našem regionu. Všechny probíhají podle stejného scénáře. Do obce přijede plně obsazené osobní vozidlo. Skupinka troufalých zlodějů pak zkouší brát za kliky domů a drze vchází dovnitř. Jestliže jsou přistiženi domácími, pohotově se vymlouvají. Pokud mají alespoň chvíli k hledání, většinou se jim podaří zkušeně najít peníze nebo šperky. Se svým úlovkem míří k autu, kde na ně čeká řidič, a ze vsi mizí. Varujeme tímto občany a nabádáme je k větší obezřetnosti. Nenechávejte klíče od domů ukryté pod rohožkami, na parapetech nebo v květináčích. Tyto úkryty většinou skupinka zkušených zlodějů rychle odhalí. Pokud jste doma, vchodové dveře i vstupní vrata do dvorů a průjezdů zamykejte. Zároveň občany žádáme o spolupráci. Jestliže se ve vaší obci objeví podezřelé vozidlo nebo vás tyto osoby dokonce navštíví, ihned volejte linku 158. Okamžitě na místo vyšleme nejbližší volnou hlídku a ta vše prověří. Poznačte si registrační značku vozu a snažte si zapamatovati podobu a zajímavosti k popisu osob. Žádná policie na světě se neobejde bez spolupráce všímavých a ochotných osob, kterým není protiprávní jednání jiných spoluobčanů lhostejné.

 
Bez náhledu

Dětský kabaret

pátek, 20. červenec 2018 // AKCE V OBCI

Klauniáda plná známých písniček a skečů. Tom a jeho parta - legrace pro celou rodinu. 4.8.2018 v 17 hodin v muzeu. Vstupné dobrovolné.

 
Logo města Moravský Krumlov

Sdělení MěÚ MK - Sucho 2018

středa, 18. červenec 2018 // OSTATNÍ

Městský úřad Moravský Krumlov, odbor životního prostředí, upozorňuje občany, že situace na vodních tocích je kritická. Současné průtoky vody se již pohybují pod hranicí minimálního zůstatkového průtoku. Vzhledem k této skutečnosti žádáme občany, aby omezili odběr povrchové vody z vodních toků a s vodou nakládali hospodárně.

 
SUEZ

Vyvážení popelnic ve svátek - čtvrtek, 5. července 2018

úterý, 03. červenec 2018 // OSTATNÍ

Vyvážení komunálního odpadu bude firma SUEZ provádět ve čtvrtek 5. července, i když je státní svátek.

 
Logo IDS JMK

Návrh železničního jízdního řádu 2018 - 2019

čtvrtek, 14. červen 2018 // OSTATNÍ

Na internetových stránkách Správy železniční dopravní cesty, státní organizace je v odkazu: http://www.szdc.cz/soubory/navrh-jr-2019/jihomoravsky.pdf zveřejněn Návrh železničního jízdního řádu pro období 9. 12. 2018 - 14. 12. 2019, zpracovaný provozovatelem dráhy pro železniční tratě v Jihomoravském kraji. Po celý JŘ 2019 se předpokládají rozsáhlé výluky v železničním uzlu Brno. O dopravních opatřeních pro tyto výluky budou obce rámcově informovány na přelomu srpna a září. Do Brna hlavního nádraží bude vedena jen část linek. Na některých linkách dojde k redukci počtu spojů nebo bude nutná náhradní autobusová doprava. Předpokládá se ve větší míře využívání žst. Brno dolní nádraží. Prosíme, abyste své případné připomínky k Návrhu železničního jízdního řádu 2018/2019 zaslali e-mailem, nejpozději do pondělí 2. 7. 2018, abychom je mohli prezentovat Odboru dopravy JmK.

 
Stránky [ < ] 1 2 3 4 5 ... 11 [ > ]